- Designed to minimize air resistance and provide a more ergonomic and comfortable position
- Features new RHM-EVO shape, an evolution of the current geometry with 120 mm more compact drop
- e DCR (Deda internal cable routing) system allows the full integration of the cables inside the handlebar with any compatible frame, but it is also compatible with semi-internal cable routing
- Bigger central exit hole facilitates the assembly of internal cables
- Weight: 235g (42cm)
| Model | Superzero RS Carbon Aero Bar |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 40cm |
| Hood Width | 40cm |
| Drop Width | 40cm |
| Drop | 120mm |
| Reach | 75mm |
| Sweep | 0 Deg |
| Drop Flare | 0 Deg |
| Top | Aero |
| Material | Carbon |
| Routing | Internal |
| Color | Black |
| Length | 40Cm |
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor