Updated Fatbike wheels for modern Fatbikes. Lighter and more responsive steering while still maintaining a large footprint and remaining compatible with a wide range of Fatbike tires.6-Bolt Disc Stainless Spokes 64mm Inner Rim Width
| Rim Width (Internal) | 64 |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Axle Type | 15Mm Thru X 150Mm |
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor