Enduro race wheels at an unbeatable price. These wheels check all the boxes for a privateer racer or weekend warrior. Boost Center Lock SLX hubs paired to DT Swiss Enduro 30mm ID tubeless rims in 28 hole provide a winning balance of weight and strength.30mm inner width Center-Lock Disc Tubeless Ready Rotor Lock Ring not included 28 Hole Professional tubeless tape installation included
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Tire Size | 27.5" |
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor