- Gravity-rated 7000-series aluminum bar with data-driven Goldilocks tune
- - Perfected wall thickness, internal butting, and external shape for a compliant ride
- - Trimmable down to 760mm
| Model | Atlas |
| Clamp | 35.0mm |
| Rise | 55mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 Deg |
| Back Sweep | 8 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Blue |
| Weight | 336g |
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor