- Dynamo generator front hub features 3.0-watt headlight power supply
- A356 aluminum hub shell with 9mm solid nutted axle (140mm overall axle length)
- Choose 70mm or 90mm drum brake (brake levers sold separately, UR-8820)
- Light sold separately: use PB-3049 Planet Bike Blaze Dynamo Headlight
| Model | XL-FDD 3.0W |
| Front/Rear | Front |
| Axle/Spacing (mm) | 9x140 Nutted |
| Hole | 36 |
| Spoke | J-Bend |
| Brake | 70mm Drum |
| Color | Silver |
| Weight | 1220g |
| Size | 70Mm |
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor