- Lightweight disc specific rims in various widths to cover XC to Freeride use
- Welded, single pocket rim with nickel plated eyelets
| Model | Inferno 25 |
| Size | 29" |
| Internal W | 20.3mm |
| Depth | 18mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 602mm |
| Color | Black |
| Weight | 550g |
| Rim Model | Inferno 25 |
| Internal Width | 20.3Mm |
| Erd | 602Mm |
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor