- 30mm deep section Urban/Fixie, Track racing rim for strength and aerodynamics
- Non machined sidewalls for added style points
- Made in the USA
| Model | Deep-V Non-MSW |
| Size | 700c |
| Internal W | 14mm |
| Depth | 30mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc/Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 582mm |
| Color | Black |
| Weight | 520g |
| Spoke Count | 32H |
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor