- Machined sidewall 700c rim with 18.6mm inner width
- Great choice for touring, commuting, a tandem, cruiser or even a rim brake 29" mountain bike
- Made in the USA
| Model | Dyad MSW |
| Size | 700c |
| Internal W | 19mm |
| Depth | 22mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc/Rim |
| Type | Non-Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 597mm |
| Color | Black |
| Weight | 525g |
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor
$19.99 | $24.99
Product title
Vendor